Kursusliste

Hent til din kalender

  • Dansk 5.1

    torsdag 19.9.2019 kl. 19.00

    Nummer:
    196502
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 5.2

    torsdag 19.9.2019 kl. 19.00

    Nummer:
    196502
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 4.1

    fredag 20.9.2019 kl. 9.30

    Nummer:
    196404
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk 4.2

    fredag 20.9.2019 kl. 9.30

    Nummer:
    196404
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Gymnastik for kvinder

    tirsdag 22.10.2019 kl. 17.15

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Uffe-Skolen
    Underviser:
    Connie Freudenreich
     
  • Dansk

    torsdag 24.10.2019 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Kappel Børnehave
    Underviser:
    Kaja Warms
     
  • Helkropstræning

    onsdag 30.10.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Flensborg Roklub
    Underviser:
    Christel Skov Teschke
     
  • Frisisk fortsætter

    tirsdag 5.11.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Frisisk
    Kursussted:
    Risum Skole/Risem Schölj
    Underviser:
    Ute Jessen
     
  • Dansk fortsætter 2. år

    mandag 11.11.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Markus Metzler
     
  • Dansk fortsættere

    tirsdag 12.11.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Satrup Danske Skole
    Underviser:
    Melanie Schlüter-Jessen
     
  • Dansk

    torsdag 14.11.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Satrup Danske Skole
    Underviser:
    Stephanie Westphalen
     
  • Dansk begyndere

    mandag 18.11.2019 kl. 12.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Satrup Danske Skole
    Underviser:
    Stephanie Westphalen
     
  • Dansk for gode begyndere

    onsdag 20.11.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Mårkær Børnehave
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Kor

    mandag 25.11.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Musik
    Kursussted:
    Ejderhuset
    Underviser:
    Bente Lange
    Underviser:
    Inge Lausen
     
  • Stretching

    mandag 2.12.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Kobbermølle Danske Skole
    Underviser:
    Anne Marie Henriksen
     
  • Vejrtræknings-fitness

    mandag 2.12.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Duborg-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen
     
  • Fitness m. crossfit & freeletics

    mandag 2.12.2019 kl. 18.15

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Monica Eichhorn
     
  • Motionsgymnastik for herrer

    mandag 2.12.2019 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jørgensby-Skolen
    Underviser:
    Margrit Hartl
     
  • Motionsgymnastik

    tirsdag 3.12.2019 kl. 9.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Regina Marquardt
     
  • Yoga

    tirsdag 3.12.2019 kl. 9.25

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Harreslev Børne- og Ungdomshus
    Underviser:
    Birgit Gallrein