Kursusliste

Hent til din kalender

  • Sprogkursus dansk

    tirsdag 19.3.2024 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Underviser:
    Sascha Walter
     
  • Dansk let øvede

    tirsdag 11.6.2024 kl. 18.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Markus Metzler
     
  • Dansk fortsættere

    mandag 17.6.2024 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Markus Metzler
     
  • Dansk 8 BU

    mandag 24.6.2024 kl. 9.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Lene Vivian Pedersen
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk for begyndere

    fredag 28.6.2024 kl. 14.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Vyk Danske Skole
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Dansk for begyndere

    fredag 28.6.2024 kl. 14.00

    Emne:
    Dansk
    Underviser:
    Walter Paulsen
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Dansk for fortsættere

    lørdag 29.6.2024 kl. 14.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Vyk Danske Skole
    Underviser:
    Walter Paulsen
     
  • Dansk 9 BU

    mandag 1.7.2024 kl. 9.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Lene Vivian Pedersen
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 1 BU

    mandag 8.7.2024 kl. 9.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Lene Vivian Pedersen
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 1 BU

    mandag 15.7.2024 kl. 9.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Lene Vivian Pedersen
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 3 BU

    mandag 22.7.2024 kl. 9.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Lene Vivian Pedersen
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 4 BU

    mandag 29.7.2024 kl. 9.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Lene Vivian Pedersen
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk

    onsdag 28.8.2024 kl. 10.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Holtenå Forsamlingshus
    Underviser:
    Mette Salomo
     
  • Dansk

    onsdag 28.8.2024 kl. 18.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Holtenå Forsamlingshus
    Underviser:
    Mette Salomo
     
  • Familiesprogdag

    lørdag 31.8.2024 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Joachim Magens
     
  • Familiesprogdag

    lørdag 31.8.2024 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Markus Metzler
    Underviser:
    Mette Salomo
     
  • Dansk 1 BU

    mandag 2.9.2024 kl. 9.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Lene Pedersen
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Dansk 1 BU

    mandag 2.9.2024 kl. 9.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Lene Vivian Pedersen
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • rygskole

    tirsdag 3.9.2024

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Medborgerhuset, Egernførde
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Dansk fortsættere

    tirsdag 3.9.2024 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Underviser:
    Bente Lück