Kursusliste

Hent til din kalender

  • Vejrtræknings-fitness

    mandag 3.12.2018 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Sally Flindt-Hansen
     
  • Motionsgymnastik for herrer

    mandag 3.12.2018 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jørgensby-Skolen
    Underviser:
    Margrit Hartl
     
  • FIT med HIIT - crosstræning

    mandag 3.12.2018 kl. 19.15

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Monica Eichhorn
     
  • Yoga

    tirsdag 4.12.2018 kl. 10.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Sortevejs Fritidshjem
    Underviser:
    Birgit Gallrein
     
  • Crossgym

    tirsdag 4.12.2018 kl. 19.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova
     
  • Yoga

    onsdag 5.12.2018 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Henrik Raksa Hansen
     
  • Hold Ryggen Fit

    torsdag 6.12.2018 kl. 18.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Rosica Lazarova
     
  • Dansk samtalesalon

    torsdag 31.1.2019 kl. 19.15

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Slesvighus
    Underviser:
    Lisbeth Bredholt Christensen
     
  • Yoga 1

    mandag 4.2.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 2

    mandag 4.2.2019 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 1

    tirsdag 5.2.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 2

    tirsdag 5.2.2019 kl. 18.45

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 3

    onsdag 6.2.2019 kl. 10.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Jes Kruse-Skolen
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 5

    onsdag 6.2.2019 kl. 15.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Medborgerhuset, Egernførde
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 4

    onsdag 6.2.2019 kl. 17.15

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Medborgerhuset, Egernførde
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 3

    torsdag 14.2.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Dansk for begyndere

    onsdag 6.3.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Sørup Danske Skole
    Underviser:
    Margrit Kasprzak
     
  • Fransk for begyndere

    onsdag 6.3.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Fransk
    Kursussted:
    Aktivitetshuset
    Underviser:
    Nina Schellbach
     
  • Fortsætter Dansk 6

    mandag 18.3.2019

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Irene Christiansen
     
  • Dansk for begyndere

    tirsdag 19.3.2019 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Vesterland-Kejtum Danske Skole
    Underviser:
    Milena Schmitt