Kursusliste

Hent til din kalender

  • Dansk for begyndere og letøvede

    tirsdag 3.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Skovlund-Valsbøl Danske Skole
    Underviser:
    Jonna Rebentisch
     
  • Dansk for fortsættere

    tirsdag 3.9.2019 kl. 19.30

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Husum Danske Skole
    Underviser:
    Nanny Stange
     
  • Yoga 3

    onsdag 4.9.2019 kl. 10.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Medborgerhuset, Egernførde
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Yoga 4

    onsdag 4.9.2019 kl. 15.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Medborgerhuset, Egernførde
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Ukulele for begyndere

    onsdag 4.9.2019 kl. 17.00

    Nummer:
    2027
    Emne:
    Musik
    Kursussted:
    Aktivitetshuset
    Underviser:
    Søren Brix
     
  • Yoga

    onsdag 4.9.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Henrik Raksa Hansen
     
  • Zumba

    onsdag 4.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Lisette Hansen
     
  • Pilates

    onsdag 4.9.2019 kl. 19.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Lisette Hansen
     
  • Crossdance

    torsdag 5.9.2019

    Emne:
    Dans
    Kursussted:
    Cornelius Hansen-Skolen
    Underviser:
    Uafklaret
     
  • Tysk I - Nybegyndere med få forkundskaber

    torsdag 5.9.2019 kl. 17.00

    Nummer:
    1993
    Emne:
    Tysk
    Kursussted:
    Aktivitetshuset
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Yoga 3

    torsdag 5.9.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Askfelt Danske Skole
    Underviser:
    Ute Christiansen
     
  • Tysk II - nybegyndere med 1 års tysk

    torsdag 5.9.2019 kl. 19.00

    Nummer:
    1994
    Emne:
    Tysk
    Kursussted:
    Aktivitetshuset
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk 6 del 3+4

    fredag 6.9.2019 kl. 15.15

    Nummer:
    194601
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Dansk 1 del 3+4

    fredag 6.9.2019 kl. 15.15

    Nummer:
    194102
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Dan Albertsen
     
  • Tribal Belly Dance

    fredag 6.9.2019 kl. 18.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Idrætshallen
    Underviser:
    Silke Brandt
     
  • Dansk for Voksne

    søndag 8.9.2019 kl. 9.00

    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Aktivitetshuset
    Underviser:
    Else Kaalund Tornbo
     
  • Dansk 2

    mandag 9.9.2019 kl. 9.15

    Nummer:
    192203
    Emne:
    Dansk
    Kursussted:
    Flensborg Bibliotek
    Underviser:
    Karin Schwarz
    Underviser:
    Frank Koppensteiner
     
  • Stretching

    mandag 9.9.2019 kl. 17.00

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Kobbermølle Danske Skole
    Underviser:
    Anne Marie Henriksen
     
  • Sy børnetøj - sparkedragter

    mandag 9.9.2019 kl. 18.00

    Nummer:
    1984
    Emne:
    Husflid
    Kursussted:
    Aktivitetshuset
    Underviser:
    Ann-Christin Rickertsen
     
  • Pilates

    tirsdag 10.9.2019 kl. 18.30

    Emne:
    Gymnastik
    Kursussted:
    Ejderhuset
    Underviser:
    Irmgard Griemert